Klawiterapia
Klawiterapia to metoda opracowana przez Ferdynanda Barbasiewicza, polegająca na stymulacji receptorów skóry specjalnymi narzędziami w celu pobudzenia układu nerwowego i harmonizacji procesów w organizmie.
Klawiterapia to metoda terapeutyczna opracowana przez polskiego wynalazcę Ferdynanda Barbasiewicza, która koncentruje się na stymulacji receptorów skóry za pomocą specjalnych narzędzi, zwanych klawikami, przypominających drobne gwoździe. Zabieg polega na precyzyjnym i kontrolowanym ucisku wybranych punktów na ciele, co ma na celu aktywizację układu nerwowego oraz poprawę przepływu bioelektrycznego między tkankami.
Fundamentalną zasadą klawiterapii jest założenie, że odpowiednia stymulacja określonych miejsc na powierzchni skóry może wpływać na narządy wewnętrzne, pobudzając naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji. Poprzez poprawę przewodnictwa bioelektrycznego, klawiterapia wspiera homeostazę, czyli wewnętrzną równowagę, wspomaga krążenie, przyspiesza procesy gojenia oraz zmniejsza napięcie mięśniowe i dolegliwości bólowe.
Dzięki specyficznej, punktowej stymulacji, klawiterapia może być stosowana w szerokim spektrum schorzeń, od problemów reumatycznych i ortopedycznych po wsparcie w leczeniu zaburzeń układu trawiennego, hormonalnego, oddechowego i innych. W klawiterapii ciało jest traktowane holistycznie, a terapia ma za zadanie przywrócić jego naturalną zdolność do samoregulacji, harmonizując pracę układów i narządów na poziomie komórkowym poprzez odbudowywanie i poprawę przewodnictwa nerwowego i ukrwienia komórek i narządów.